- Z życia przedszkola
- Nasze grupy
- Kącik dla rodziców
- Przedszkolaki w sieci
- Organizacja przedszkola
- Personel
- Ogłoszenia i komunikaty
- Mały Wolontariat
- Dyżur letni
- Regulamin serwisu
- Polityka prywatności
- Standardy ochrony małoletnich
- Przedszkole Miejskie Nr 7
- Ul. Mostowa 10
- 63-800 Gostyń
- Dyrektor: Dominika Chuda
- tel.: 65 57-213-62
- e-mail:pm7@gostyn.pl
19.02.2019 - Czy wiecie, że u zegarmistrza gra muzyka?
Sprawdziły to na wycieczce dzieci z grupy „Żabek”, które odwiedziły zakład zegarmistrzowski. Dzieci bardzo miło przywitali pani Donata i pan Maciej. Przedszkolaki mogły zaobserwować pana zegarmistrza bezpośrednio przy pracy, podczas obsługiwania klientów. Pan zegarmistrz w ciekawy sposób zaprezentował różnorodne zegary, pokazał poszczególne jego części i odpowiadał na wiele pytań, które zadawały dzieci. Przedszkolaki miały możliwość obejrzeć narzędzia, jakich używa w swojej pracy, a więc lupę, pęsetę, młotek zegarmistrzowski, różne rodzaje śrubokrętów. Następnie dzieci obejrzały imponującą kolekcję zegarków, zegarów, słuchały ich odgłosów i rozpoznawały, którą godzinę wybijają. Ponadto zobaczyły, jak od środka wygląda mechanizm zegara. Dzięki takim wycieczkom dzieci poznają lepiej środowisko społeczne oraz pracę ludzi różnych zawodów.
Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Donacie i Panu Maciejowi za poświęcony czas, za ciepłe przyjęcie nas w czasie wycieczki, za życzliwość, wyrozumiałość, dostarczenie nam cennej wiedzy i sprawienie przedszkolakom wiele radości.
18.02.2019 - „Co uszyła igła z nitką?”
Każdy z nas korzysta z efektów pracy krawcowej lub krawca, nosząc na sobie ubrania, ale czy każdy zdaje sobie sprawę, ile wysiłku i energii muszą oni włożyć w uszycie ubrań, które potem wypełniają nasze szafy? Aby pogłębić wiedzę i przyjrzeć się z bliska pracy krawcowej, dzieci z grupy „Motyli” powitały dziś mamę Ani i Hani oraz ich ciocię, która jest z zawodu krawcową. Przedszkolaki zapoznały się z przyborami potrzebnymi krawcowej do pracy oraz wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia. Dowiedziały się również, jakie czynności musi wykonać krawcowa, aby powstało ubranie. Okazało się, że trzeba się wiele napracować, aby powstały tak piękne rzeczy.
Za ciekawą lekcję szycia, za uszyte fartuszki, za wspólne zabawy i słodkie niespodzianki - serdecznie dziękujemy !
15.02.2019 - „Lubimy słuchać bajek”
Realizując program „Książka przyjacielem przedszkolaka”, którego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych u najmłodszych dzieci, w grupach ,,Krasnale” i ,,Motyle” odbyły się cykliczne spotkania z przedstawicielem Biblioteki Miejskiej. Pani Ewa Czub zaprezentowała dzieciom piękne bajki. W styczniu były to: ,, Królewna Śnieżka” , ,,Pinokio” i ,,Czerwony Kapturek”. Dzieci dowiedziały się z nich bardzo ważnych rzeczy, a mianowicie tego ,że nie wolno rozmawiać z obcymi, że lenistwo nie popłaca a dobro zawsze zwycięża zło. Natomiast podczas lutowego spotkania, przeczytała dzieciom bajki związane z ,,Dniem Babci i Dziadka”, a były to: ,,Stare misie nie chodzą po drzewach” - H. D. Howarth; „ Kicia kocia majsterkuje” Anity Głowińskiej. Słuchając opowiadań, dzieci mogły nauczyć się szacunku dla osób starszych; dowiedziały się, że z ,,Dziadkami” też można w ciekawy sposób spędzać czas i wiele się od nich nauczyć. W ten sposób zakończyliśmy cykliczne spotkania w przedszkolu. Od marca, kontynuując realizację programu, ruszamy z wizytami do Biblioteki.
14.02.2019 - Walentynki u „Motyli”
„…Masz ode mnie Walentynkę,
byś wesołą miał dziś minkę…”
Dziś przedszkolaki świętowały Walentynki. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z historią i tradycjami walentynkowymi . Dzieci dowiedziały się, że obchodzi je każdy bez względu na to, ile ma lat. Walentynkowe wyznanie czyli laurki, liściki, kwiaty, drobne upominki nazywamy „Walentynką” i można ukradkiem włożyć je do kieszeni, wsunąć do skrzynki lub wysłać pocztą. W ten sposób okazujemy miłość, przyjaźń, serdeczność. Wręczamy je najczęściej osobom, które darzymy ciepłym uczuciem: przyjaciół, kolegów, znajomych. W dniu tym nie zabrakło konkursów, śpiewu, tańca i wesołych zabaw z balonami i emblematami w kształcie serc.
Rodzicom serdecznie dziękujemy za współpracę!
12.02.2019 - „Pszczółki” - MALI OPTYMIŚCI
Drugiego lutego przypada Dzień Pozytywnego Myślenia – święto nietypowe i zarazem bardzo potrzebne w dzisiejszym świecie. Z okazji tego święta zajęcie dla dzieci z grupy „Pszczółki” przygotowały Pani Marta Mogilnicka – mama Szymona oraz Pani Julia Frąckowiak- mama Artura i Szymona. Wszystkie przedszkolaki tego dnia bawiły się świetnie. Panie rozmawiały z dziećmi o emocjach, dzieci mówiły sobie komplementy, wypowiadały się za co siebie i innych lubią , mówiły co to znaczy być szczęśliwym. Poznały pojęcie –optymista, pesymista. Wykonywały wiele ciekawych zadań, tańczyły do znanych piosenek, a wszystkim tym zadaniom towarzyszył uśmiech.. „Pszczółki” już wiedzą, że warto patrzeć na życie z lepszej strony, dostrzegać pozytywne aspekty we wszystkim co nas spotyka, bo dzięki temu życie nabiera kolorów. Uśmiech potrafi rozjaśnić nawet najbardziej pochmurny dzień. Bardzo serdecznie dziękujemy mamom chłopaków za upominki , poświęcony czas i bardzo ciekawe zajęcie
8.02.2019 - „Zajączki” w krainie literatury
Dzieci z grupy „Zajączki” wybrały się w dwutygodniową wycieczkę po krainie literatury. Poznały budowę książki, dowiedziały się jak powstaje książka i gdzie ją można kupić lub wypożyczyć, słuchały bajek, wierszy czytanych przez nauczyciela, z zainteresowaniem oglądały przeróżne książki, albumy. Dzieci uczestniczyły w konkursach, zabawach związanych z baśniową tematyką, urządziły kącik ulubionej książki, zorganizowały Dzień Książki. Inspirowane literaturą wykonały prace plastyczne, odgrywały wybrane przez siebie role w inscenizacjach. Nie od dziś wiadomo, że czytanie książek wpływa na rozwój wyobraźni, pamięci, mowy, myślenia, że książki wprowadzają w świat baśni, legend, dobra i zła. Książka może być przyjacielem każdego z nas, tak więc czytajmy dzieciom dużo, głośno i wszędzie tam, gdzie tylko nadarzy się okazja.
25.01.2019 - Podsumowanie XXVII finału WOŚP
Grupa „Pszczółki” uczestniczyła w podsumowaniu XXVII finału WOŚP, który zagrał pod hasłem „Pomaganie jest dziecinnie proste”. Spotkanie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Gostyniu. Wielkie serca Polaków, pokazują w Polsce, na świecie, że gramy razem, że mamy piękną ideę, która jednoczy ponad podziałami. Akcji towarzyszą zawsze niesamowite emocje, ale też wielka radość z tego, że mnóstwo ludzi i firm naszego regionu po raz kolejny zaangażowało się w bycie razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Za swoje serce otrzymali specjalne podziękowania od Jurka Owsiaka. Kwota z naszego regionu, która zasili konto WOŚP wyniosła: 311.582,17 zł.
23.01.2019 - Poznajemy tajniki Capoeiry
Dzisiaj dzieci z grup „Biedronki” i „Pszczółki” spotkały się miłośnikami Capoeiry. Jej przedstawiciele Grupo Capoeira Brasil – GCB Gostyń, wyjaśnili na początek, że ich pasją jest brazylijska sztuka walki i tańca, która jest wspaniałym sposobem na rozwinięcie poczucia rytmu, ogólnej sprawności fizycznej i zdolności interakcji z innymi osobami. Podczas spotkania dzieci obejrzały krótki pokaz i spróbowały swoich sił w grze na instrumentach, śpiewie i podstawowych ruchach Capoeira.
22.01.2019 - Mały Miś w świecie wielkiej literatury
W ramach rozbudzania zainteresowań czytelniczych dzieci z grupy „Pszczółki” uczestniczyły w serii zajęć, gdzie głównym bohaterem była książka. W trakcie zajęć dzieci prezentowały swoje ulubione książki, układały rymowanki i zagadki o swoich ulubionych bohaterach, przypominały treści poznanych wcześniej bajek, kolorowały postać misia. Założyły Dzienniczek Lektur, który zabierać będą po kolei do swoich domów, wypełniać w/g umówionych zasad po przeczytaniu ulubionej książeczki. Towarzyszyć będzie mu miś – maskotka, którego dzieci nazwały „BARTUŚ”.
„A czytanie - to nie tylko wysiłek, rozwijanie wyobraźni, osobowości, ale przede wszystkim ogromna przyjemność”.
21.01.2019 - Wycieczka do księgarni
Dzisiaj grupa „Żabki” wybrała się do księgarni w Gostyniu. Celem wycieczki było zachęcenie przedszkolaków do sięgania po ciekawe książki, zapoznanie z pracą księgarza oraz wyposażeniem księgarni. Dzieci były zachwycone kolorowym światem książek – bogactwem pozycji, efektownymi oprawami i ilustracjami, a także grami edukacyjnymi i dydaktycznymi. Przedszkolaki obejrzały różne rodzaje książek i zaciekawione zadawały wiele pytań. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom – była kolejnym krokiem rozwijającym kompetencje czytelnicze.