- Z życia przedszkola
- Nasze grupy
- Kącik dla rodziców
- Przedszkolaki w sieci
- Organizacja przedszkola
- Personel
- Ogłoszenia i komunikaty
- Zasady rekrutacji
- Mały Wolontariat
- Dyżur letni
- Regulamin serwisu
- Polityka prywatności
- Standardy ochrony małoletnich
- Przedszkole Miejskie Nr 7
- Ul. Mostowa 10
- 63-800 Gostyń
- Dyrektor: Dominika Chuda
- tel.: 65 57-213-62
- e-mail:pm7@gostyn.pl
5.10.2018 - Owocowy apetyt u „Zajączków”
Jesień to pora roku, w której spożywanie witamin jest bardzo ważne, a gdzie ich szukać wiedzą dzieci z grupy „Zajączki”. Podczas zajęć każdy miał możliwość przygotowania owocowego szaszłyka. Taka nauka w formie zabawy, miała na celu przede wszystkim doskonalenie samodzielności, zachęcanie do zjadania jak najczęściej takich posiłków i tym samym wzmacnianie odporności przed niechcianymi infekcjami. Szaszłyki znikały błyskawicznie, a dzieci już wspominały, że będą musiały to powtórzyć wspólnie z rodzicami w domu !
4.10.2018 - W kwiaciarni
Dzieci z grupy „Żabki” w czwartkowy poranek wybrały się do kwiaciarni. Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola. Mama Czarka, właścicielka kwiaciarni, serdecznie powitała gromadkę przedszkolaków. Pokazała dzieciom wystrój kwiaciarni i zapoznała z jej funkcjonowaniem. Przygotowała dla dzieci niespodziankę, własnoręczne malowanie twarzy dla każdego przedszkolaka oraz słodki poczęstunek. Serdecznie dziękujemy mamie Czarka za przemiłą gościnę i zaangażowanie w życie grupy.
3.10.2018 - Światowy Dzień Muzyki w grupie „Pszczółki”
Dzisiaj grupa „Pszczółki” gościła niecodziennych gości, odwiedzili nas dwaj muzycy: panowie Andrzej Toporowicz i Tadeusz Krauze, którzy współtworzą zespół ludowy „Studzianna”. Na spotkanie zabrali sporo instrumentów muzycznych, aby dzieci mogły zobaczyć jak one wyglądają i usłyszeć jakie wydają dźwięki tworząc piękną i niepowtarzalną muzykę. Wśród nich m.in. znalazły się: saksofon altowy, akordeon, bęben, tuba, klarnet, gitara akustyczna, a także tzw. bandoneon. Dzieci także przyniosły własne instrumenty, które zaprezentowały swoim koleżankom i kolegom z grupy próbując tworzyć własną orkiestrę! Każde dziecko miało możliwość spróbowania samodzielnej gry, być może przy okazji odkrywając swój talent muzyczny! Przy dźwiękach płynącej muzyki „Pszczółki” świetnie się bawiły, tańczyły same lub w parach. Chętnie brały udział w zabawach muzycznych, przy okazji wykonując własnoręcznie pracę plastyczną - nutkę z kasztanów. W czasie zajęć dzieci dowiedziały się również, że muzykę zapisuje się nutami, zobaczyły jak owe nutki wyglądają i jakie mają wartości. Dzięki naszym gościom sześciolatki oprócz muzyki rozrywkowej miały również możliwość posłuchać muzyki poważnej, określały jej nastrój i wspaniale się przy niej relaksowały. To był piękny, radosny i pełen muzyki dzień. Wspólną uroczystość zakończyło wręczenie dyplomów oraz pamiątkowych nut.
3.10.2018 - Muzyk w grupie „Zajączki”
Muzyka jest jedną z dziedzin procesu wychowania i wielostronnego uczenia się, który rozpoczyna się już w przedszkolu. W związku z Międzynarodowym Dniem Muzyki „Zajączki” gościły w swojej grupie muzyka Pana Bartka, który przedstawił szczegółowo instrument jakim jest gitara, omówił jego części, dlaczego wydobywa się z niego dźwięk ... Było wiele radości przy wspólnym śpiewaniu takich piosenek jak „Małe czerwone jabłuszko”, „Jestem sobie przedszkolaczek” czy „Pieski małe dwa”. Każdy miał możliwość wydobyć dźwięk z tego ciekawego instrumentu. Takie spotkanie z pewnością rozwija twórczą aktywność do działania podczas wspólnych zabaw. Dziękujemy za poświęcony czas !
2.10.2018 - Przedszkolaki na basenie
Dzieci z grup: „Pszczółki” i „Biedronki” rozpoczęły cotygodniowe wyjazdy na basen. Pływanie i zabawa w wodzie świetnie wpływają na harmonijny rozwój każdego dziecka, ponadto stwarzają nie lada atrakcje i przeżycia, a same przygotowania do takich zajęć bardzo uczą samodzielności. Pod czujnym okiem instruktorów pływania dzieci chętnie oswajają się z wodą i aktywnie uczestniczą w proponowanych zabawach, poznają siebie i swoje możliwości. Zdobywają nowe doświadczenia, czerpią radość i zadowolenie, a co niektórzy pokonują własne słabości.
2.10.2018 - Pijemy soki
„Żabki” doskonale wiedzą, że aby być zdrowym należy się między innymi prawidłowo odżywiać. Każdy przedszkolak rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach dzieci z grupy „Żabki” postanowiły zrobić sok. Przedszkolaki pełne zainteresowania i ciekawości przystąpiły do mycia owoców i warzyw, później już pozostało wrzucenie ich do sokowirówki. Sok z jabłek, gruszek i marchewki wszystkim dzieciom bardzo smakował. Był pyszny!
1.10.2018 - Jesiennie u „Krasnali”
Dzieci z grupy „Krasnale” pierwszy raz wspólnie poznają uroki nowej pory roku. Korzystając z pięknej pogody chodzimy na spacery i bawimy się na boisku. Poznaliśmy już cechy charakterystyczne jesieni i wiemy jak się ubierać. Poznaliśmy również wygląd i nazwy niektórych grzybów jadalnych i trujących. Ponieważ muchomorów nie można zbierać zrobiliśmy je sami w przedszkolu. Prześliczne prawda?
26.09.2018 - Pobaw się z nami migowymi znakami
Dzisiaj grupę „Biedronki” odwiedziły panie: Marta Adamek i Natalia Hajnsz, które na co dzień pracują z osobami niepełnosprawnymi. Celem spotkania było nauczenie dzieci w formie zabawowej kilku znaków występujących w komunikacji z osobami niesłyszącymi. W ten sposób dzieci ćwiczyły także koordynację wzrokowo - ruchowo - przestrzenną, a tym samym bliżej poznały świat osób niesłyszących. Grupa podejmowała próby naśladowania miganych znaków i z dużym zaangażowaniem uczestniczyła w zajęciach, dzieci były aktywne i świadome tego co robią. „Biedronki” potrafią za pomocą języka migowego wymigać: „dzień dobry”, „do widzenia”, mama, tata, siostra, brat, używając słów, gestów i znaków wykonywanych rękoma.
Obu paniom dziękujemy za pouczającą lekcję tolerancji i akceptacji „inności” spotykanej w społeczeństwie.
25.09.2018 - Jesienny Kącik przyrody u „Motyli”
Jesień to piękna pora roku, która daje nam wiele darów. Te niesamowicie piękne i kolorowe „skarby jesieni” zaczęły ozdabiać naszą salę. A to wszystko za sprawą przedszkolaków, które niemal codziennie przynoszą: szyszki, żołędzie, kasztany, kolorowe liście, jarzębinę, dynie, itp. Później wspólnie je oglądamy, porównujemy, przeliczamy, segregujemy i układamy w Kąciku przyrody. Jest to miejsce, które umożliwia dzieciom bezpośredni kontakt z przyrodą i jest nieustannym źródłem doświadczania, odczuwania i przeżywania.
24.09.2018 - Uroki Jesieni
Korzystając z pięknej, wrześniowej pogody „Żabki” wybrały się na spacer do lasu. Przedszkolaki obserwowały naturalny świat roślin i zwierząt. Poznały różnorodność szaty roślinnej, słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały „skarby jesieni” Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt, a zabawy na świeżym powietrzu sprawiły im wiele radości. Przedszkolaki uświadomiły sobie, że przyrodę należy kochać i szanować.