- Z życia przedszkola
- Nasze grupy
- Kącik dla rodziców
- Przedszkolaki w sieci
- Organizacja przedszkola
- Personel
- Ogłoszenia i komunikaty
- Mały Wolontariat
- Dyżur letni
- Regulamin serwisu
- Polityka prywatności
- Standardy ochrony małoletnich
- Przedszkole Miejskie Nr 7
- Ul. Mostowa 10
- 63-800 Gostyń
- Dyrektor: Dominika Chuda
- tel.: 65 57-213-62
- e-mail:pm7@gostyn.pl
21.10.2021 - Dzień drzewa u „Krasnali”
W czwartek w grupie „Krasnale” obchodziliśmy Dzień Drzewa. Dzieci poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się również jak wielkie znaczenie mają drzewa dla czystości powietrza, a tym samym dla zdrowia. „Krasnale” rozwijały małą motorykę wykonując różne działania czy układając puzzle. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną połączoną z wykorzystaniem liści rozwijając własną twórczość artystyczną. Efekt końcowy ukazał wysoki potencjał dzieci.
20.10.2021 - Dzień Chleba
Dzieci z grupy „Pszczółki” obchodziły Dzień Chleba. Na początek wysłuchały opowiadania Cz. Janczarskiego „Chleb i żyto”. Dowiedziały się na czym polega praca piekarza, cukiernika, rolnika, młynarza oraz jakie są etapy wytwarzania mąki. Bawiły się przy piosence- „Rogalik, bułeczka” wypełniały karty pracy, w sklepie z pieczywem przeliczały rogale, bułki, chlebki. Z masy solnej wylepiły różne rodzaje pieczywa. Chleb, którego postaci jest tak wiele, spożywamy kilka razy dziennie, podświadomie starając się, aby się nie zmarnował i nie został wyrzucony. Szacunek dla chleba jest częścią naszego dziedzictwa kulturowego i warto wpajać to dzieciom od najmłodszych lat.
20.10.2021 - Muzyczne dźwięki u „Motyli”
Muzyka mieszka wszędzie, melodię swoją gra,
skup się, a usłyszysz jakie piękne dźwięki ma!
W tym dniu „Motyle” przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Była to wspaniała okazja, by przybliżyć dzieciom, różnego rodzaju muzykę oraz zapoznać z instrumentami muzycznymi. Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach muzyczno-ruchowych, rozpoznawały znane utwory z repertuaru dziecięcego, śpiewały, grały na instrumentach oraz tańczyły. Samodzielnie wykonały grzechotki i „rysowały muzykę”, odkrywały swoje różnorodne talenty i świetnie się przy tym bawiły.
15.10.2021 - Międzynarodowy Dzień Dziewczynek
W grupie „Żabki”, ”Zajączki”, „Biedronki” i „Motyle” w poniedziałek na dziewczynki czekały małe niespodzianki, a to z okazji Międzynarodowego Dnia Dziewczynek. Chłopcy w tym dniu oczywiście złożyli piękne życzenia i zaśpiewali głośne „Sto lat…”. Z pewnością ten dzień sprawił wiele radości naszym przedszkolakom, zarówno dziewczynkom, jak i chłopcom.
Kochane Dziewczynki !
W dniu tak pięknym i wspaniałym
życzymy Wam serduszkiem całym dużo zdrowia,
sto lat życia, moc atrakcji do przeżycia !
15.10.2021 - Światowy Dzień Drzewa
Co roku 10 października obchodzimy w Polsce Dzień Drzewa, który jest elementem edukacji ekologicznej. W naszym przedszkolu również odbyły się zajęcia związane z tematyką drzew. Dzieci z grup "Żabki" i "Biedronki" wysłuchały opowiadania pt. " Jak brzoza liście rozdawała", poznały budowę drzewa, jego znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Poznały także etapy wzrastania drzewa. Dzieci uczestniczyły również w różnorodnych zabawach: matematycznych, ruchowych, plastycznych. Na koniec zajęć starsze przedszkolaki posadziły własną szyszkę w doniczce, z której w przyszłości wyrośnie ogromna sosna, a młodsze wykonały wspólnie drzewo z materiałów natutralnych.
Biedronki |
Żabki |
15.10.2021 - Oto Hałabała zna go polska cała
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu o Hałabale dzieci z grupy „Pszczółki” spotkały się z paniami z biblioteki. Podczas tego spotkania starszaki dowiedziały się wielu ciekawostek o pierwszym czasopiśmie dla dzieci-Świerszczyku. Pierwszy numer gazetki ukazał się w 1945 r. a nazwę wymyśliła Ewa Szelburg – Zarembina. Ze Świerszczykiem współpracowali znakomici twórcy np: Hanna Januszewska, Jan Brzechwa, Ewa Szelburg-Zarembina oraz L. Krzemieniecka, autorka przygód Hałabały. Dzieci wysłuchały kilku opowiadań z wybranych numerów gazetki oraz mogły obejrzeć najnowsze i stare wydania czasopisma. To było bardzo pouczające spotkanie dziękujemy pani Izie i pani Beacie.
13.10.2021 - Dzień Jeża u „Zajączków”
Krótkie nóżki długi ryjek, ostre kolce ciało kryją . A cóż to za groźny zwierz? To jest jeż, malutki jeż…….. ”
„Dzień Jeża” w przedszkolu to świetna okazja, by zaszczepić u najmłodszych ciekawość do poznawania otaczającego świata, by uświadomić dzieciom rolę, jaką w środowisku pełnią jeże, wskazać to, co im zagraża i jak im pomóc. ,,Zajączki” miały okazję przekonać się, jak ciekawym i uroczym zwierzątkiem jest jeż . Poznały wiele ciekawostek dotyczących wyglądu jeża, jego wyjątkowej budowy ciała, trybu życia, sposobu odżywiania, rozmnażania, obrony czy snu. Brały aktywny udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz wykazały się kreatywnością wykonując prace plastyczne. Z pewnością ten wyjątkowy dzień dostarczył dzieciom wiele radości i dobrej zabawy, a jeżyk będzie dalej, ich ulubionym bohaterem w utworach literackich.
12.10.2021 - „Motyle” świętują Dzień Jabłka
Dzisiaj najmłodsze przedszkolaki obchodziły Dzień Jabłka. W grupie królowały jabłkowe barwy: czerwień, zieleń oraz żółty, pojawił się wiklinowy kosz, pełen pięknych, soczystych jabłek, których zapach roznosił się po całej sali. Tego dnia na dzieci czekało wiele różnorodnych zabaw, a we wszystkich dominował temat jabłek. Mamy nadzieję, że zabawy przeprowadzone właśnie w taki sposób zachęcą dzieci do spożywania owoców, a w szczególności jabłek i to pod różnymi postaciami ze względu na ich walory zdrowotne i odżywcze.
12.10.2021 - Dzień Ziemniaka
Grupa „Pszczółki” obchodziła Święto Ziemniaka. Z okazji tego święta poznaliśmy historię ziemniaka oraz jego znaczenie w codziennej diecie. Dzieci dzieliły się wiedzą na temat potraw z wykorzystaniem ziemniaków oraz rozważały ich walory smakowe i odżywcze. Ten dzień umiliły przedszkolakom różne gry i zabawy z udziałem tego warzywa. Były wyścigi i zawody z ziemniakami, układanie puzzli, wspólny śpiew oraz tworzenie ziemniaczanych stworków. Dzieci wiedzą jak inaczej mówimy na ziemniaka-kartofel, pyra. Na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy.
8.10.2021 - Jesiennie u ,,Zajączków”
,,Tu - złoty liść. Tam rudy blask
i srebrny mech na śliwie.
Otwieraj oczy i patrz! Patrz!
Barwami Cię zadziwię…
Wraz z nastaniem jesieni, ,,Zajączki” bacznie obserwują jej uroki. W sali utworzyły kącik jesienny, który jest stale wzbogacany o nowe dary. Zmiany zachodzące jesienią w różnych środowiskach przyrodniczych; w parku, lesie, ogrodzie i sadzie, nie umykają uwadze dzieci i stanowią znakomitą okazję do podejmowania różnych aktywności. Dzieci systematycznie wzbogacały wiadomości słuchając opowiadań, wierszy, śpiewały piosenki, tańczyły, wykonywały różne prace plastyczne. Dzieci prowadziły obserwacje przyrodnicze podczas pobytu na świeżym powietrzu jak i badając budowę owoców przy użyciu lupy. Znakomitą zabawą, a jednocześnie ciekawym doświadczeniem było rozpoznawanie owoców i warzyw, przy użyciu jednego ze zmysłów- dotyku, węchu, smaku czy wzroku. „Zajączki” z ochotą zajadały przygotowane owoce i warzywa, wiedząc iż stanowią one znakomite źródło witamin. Na zakończenie omawianej tematyki przedszkolaki wykonały kompoty z jabłek. Stanowić one będą nasze małe zapasy na ,,zimowe ciężkie czasy”:)