- Z życia przedszkola
- Nasze grupy
- Kącik dla rodziców
- Przedszkolaki w sieci
- Organizacja przedszkola
- Personel
- Ogłoszenia i komunikaty
- Mały Wolontariat
- Dyżur letni
- Regulamin serwisu
- Polityka prywatności
- Standardy ochrony małoletnich
- Przedszkole Miejskie Nr 7
- Ul. Mostowa 10
- 63-800 Gostyń
- Dyrektor: Dominika Chuda
- tel.: 65 57-213-62
- e-mail:pm7@gostyn.pl
20.11.2020 - Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Każdy kto się dzieckiem czuje,
dzisiaj wielce się raduje.
Mały człowiek, duża sprawa,
mały człowiek ma swe prawa.
Strzegąc praw tych należycie,
układamy dziecku życie.
20 listopada został ustanowiony przez Sejm RP Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Z tej właśnie okazji podjęliśmy w naszym przedszkolu inicjatywę ukierunkowaną na uświadomienie przedszkolakom jakie mają prawa, jak i obowiązki. Polska była inicjatorem i pomysłodawcą stworzenia Konwencji o prawach dziecka dlatego też spoczywa na nas szczególna rola, aby prawa dziecka były w Polsce znane i przestrzegane.
Każde dziecko ma prawo:
- Chodzić do przedszkola/ szkoły
- Mieć mamę i tatę
- Do zabawy i wypoczynku
- Do miłości
- Do własnego miejsca w domu
- Do leczenia
- Czuć się bezpiecznie
- Pytać i wypowiadać się
- Do wychowania bez krzyku i przemocy
- Do miłości
- Do nauki i rozwijania zainteresowań
- Do informacji
Biedronki |
20.11.2020 - Kropelka do kropelki
Przez cały tydzień dzieci z grupy "Biedronki" poszerzały swoją wiedzę na temat wody. Dowiedziały się jakie są jej źródła, jak krąży w przyrodzie, komu jest potrzebna do życia i jak ją oszczędzać. Przedszkolaki chętnie uczestniczyły w eksperymentach, których główną bohaterką była woda. Nauczyły się nowej piosenki, wykonywały prace plastyczne, uczestniczyły w zabawach dydaktycznych. Był to tydzień wypełniony pozytywnymi emocjami, śmiechem i co bardzo ważne zdobywaniem wiedzy poprzez zabawę.
20.11.2020 - "Cichacze" zawitały do grupy Biedronek
20 listopada w grupie Biedronek zamieszkały „Cichacze”, które przybyły z odległej krainy – zwaną Grzecznolandią. Kolorowe stworki są bardzo przyjazne i lubią się tulić. Towarzyszą dzieciom podczas zajęć dydaktycznych na dywanie, a także w czasie pracy przy stolikach. "Cichacze" w liście do dzieci napisały: „Musicie tylko przestrzegać pewnych zasad:
- Boimy się hałasu, więc jesteśmy przy was tylko wtedy kiedy jest cisza.
- Boimy się niegrzecznych dzieci. Musicie być więc grzeczni i słuchać Waszych Pań.
- Nie lubimy też bójek i kłótni, więc musicie się bawić w zgodzie z innymi dziećmi.”
Przedszkolaki wiedzą, że niestosowanie się do ustalonych zasad skutkuje ucieczką stworków do dźwiękoszczelnego pudełka – czego bardzo nie lubią. Jeżeli zbyt długo siedziałyby tam zamknięte, to najprawdopodobniej zniknęłyby wracając do swojej krainy. Trzeba przyznać, że dzieci bardzo się starają, aby zostały z nimi na zawsze
17.11.2020 - Bańki mydlane-zabawy badawcze i eksperymenty
Przedszkolaki już od najmłodszych lat cechuje ciekawość otaczającego je świata. "Krasnale" wzięły udział w eksperymentach i zabawach badawczych z wodą. Podczas eksperymentów dzieci mierzyły, liczyły i porównywały ilość przelewanych kubków wody do różnej wielkości naczyń. Poznały także sposób robienia baniek mydlanych, które na koniec próbowały "złapać". Podczas tej wspólnej zabawy dzieci czerpały dużo radości.
13.11.2020 - Światowy Dzień Mycia Rąk
W piątek dzieci z grupy „Motyle” obchodziły Światowy Dzień Mycia Rąk. Dzieci uważnie wysłuchały czym są zarazki i bakterie, które dostają się do naszego organizmu poprzez brudne ręce. Przedszkolaki poznały także schematy mycia rąk. Następnie w łazience dzieci mogły zaprezentować, jak poprawnie potrafią myć ręce, a na koniec „Motyle” wykonały plakat promujący mycie rąk. Ten "Dzień" dostarczył przedszkolakom wielu wrażeń i pokazał, że pewne umiejętności i nawyki należy kształtować już od najmłodszych lat.
10.11.2020 - Przedszkolacy śpiewają Hymn !
10 listopada można było usłyszeć w naszym przedszkolu "Mazurka Dąbrowskiego", a to za sprawą wszystkich przedszkolaków, którzy uczcili Święto Niepodległości odśpiewaniem naszego hymnu. Po raz kolejny nasze przedszkole włączyło się do akcji "Szkoła do hymnu", której inicjatorem jest Ministerstwo Edukacji Narodowej, a sama akcja jest kontynuacją "Rekordu dla Niepodległej" z 2019 r. i 2018 r.
10.11.2020 - Dzień Jeża
Dzieci z grup „Motyle”, „Krasnale”, „Biedronki” i „Zajączki” obchodziły Dzień Jeża. Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat w bajkach, wierszach, opowiadaniach, dlatego przedszkolaki włączyły się w obchody tego nietypowego święta. Dzieci poznały sposób życia jeży w ich naturalnym środowisku, brały aktywny udział w zabawach muzyczno- ruchowych oraz wykazały się kreatywnością wykonując prace plastyczne. Z pewnością ten wyjątkowy dzień minął nam wesoło i sympatycznie.
Biedronki |
|
6.11.2020 - Dawniej, a dziś...
Podczas omawiania tematu: "Dawniej, a dziś" grupa "Żabki" oraz "Biedronki" mogły przekonać się jak kiedyś funkcjonował świat bez wody i prądu. Wielką radość sprawiła im możliwość obejrzenia na własne oczy dawnych urządzeń i porównanie ich z tymi aktualnymi. Na koniec zajęć, dzieci urządziły wielkie pranie ubranek dla lalek, które odbyło się w rytmie muzyki.
6.11.2020 - Podróże do krainy przyrody - powietrze
W piątek w grupie „Zajączki” obchodziliśmy Dzień Powietrza. Dzieci aktywnie uczestniczyły w eksperymentach, zabawach badawczych, podczas których odkrywały tajemnice powietrza. Poznały też jego znaczenie dla życia ludzi, zwierząt i roślin oraz sposoby praktycznego wykorzystania powietrza przez człowieka. Przedszkolaki wiedzą, że bez powietrza nie można żyć, więc wszyscy powinni dbać o to, by było czyste.
6.11.2020 - Mali badacze - eksperymenty i doświadczenia z wodą
„Powiedz mi, a zapomnę,
pokaż -a zapamiętam,
pozwól mi działać, a zrozumiem!"
Wiadomo, iż dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty o charakterze badawczym. Dzieci z grupy „Pszczółki” uwielbiają taką formę zajęć. I chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne przedszkolaki śmiało prowadzą obserwacje i wyciągają wnioski. Podejmują próby przewidzenia wyniku doświadczenia oraz wytłumaczenia go. Poprzez własne działanie potrafią dowieść prawdziwości lub fałszu postawionego pytania badawczego. Wielkie brawa !